Muzyka

„Growing Up Live” Petera Gabriela po raz pierwszy na winylu

Published on

„Growing Up Live” po raz pierwszy na winylu! Album Petera Gabriela wydany w technologii Half-Speed Remastered w tempie 33RPM na podwójnym LP.

Wydanie przygotował Matt Colton z Alchemy Mastering, za master odpowiada Tony Cousins z Metropolis, a nad całością czuwał główny inżynier dźwięku Petera, Richard Chappell. Album prezentuje się znakomicie. Za projekt wydania odpowiada Marc Bessant z Real World. Do płyty dołączony jest kod umożliwiający pobranie cyfrowej wersji albumu (Hi-Res w wersji 24bit lub 16bit).
W 2002 i 2003, po wydaniu „UP”, Peter Gabriel ruszył w trasę koncertową „Growing Up”. Po raz kolejny nawiązał współpracę z Robertem Lepage’em, by stworzyć niesamowitą scenografię oraz produkcję występów. Tournee objęło 32 miasta w USA, Kanadzie i Europie. Koncert, który trafił na LP, został zarejestrowany w Filaforum w Mediolanie w maju 2003. Jeszcze w tym samym roku nagranie udostępniono jako wideo, ale „Growing Up Live” musiało czekać aż 17 lat na wydanie winylowe.
W skład koncertowego zespołu wchodzą Ged Lynch (perkusja), Tony Levin (bas, wokal), David Rhodes (gitara, wokal), Richard Evans (gitara, mandolina, wokale), Rachel Z (klawisze, wokale), Melanie Gabriel (wokale), Peter Gabriel (wokale, klawisze). Gościnnie na scenie pojawili się The Blind Boys of Alabama, Sevara Nazarkhan, Dr Hukwe Zawose, Charles Zawose oraz Nusrat Fateh Ali Khan.

Nie Przegap